17.04.2010 - Sodelovanje pri čistilni akciji

Pri čistilni akciji dne 17. 04. 2010 smo člani PD Ložno Sv. Florijan sodelovali v KS Sv. Florijan. Prisotnih nas je bilo 14 članov. Eden izmed članov je sodeloval tudi pri odvažanju odpadkov s traktorjem.
Ob 8. uri zjutraj smo se zbrali pri gasilskem domu. Razdelili smo se v več skupin. Naloga članov društva je bila predvsem usmerjena k čiščenju potoka in gozda, od domačije Kregar do cerkve na Ložnem. Na tej lokaciji nas je delovalo, skupno ob pomoči nekaj krajanov, petnajst.
Gozd in potok ob cesti v smeri Ložno smo očistili skoraj v celoti. Podoba neodgovornega odmetavanja smeti v potok, v gozd ob cesti, v večja in tudi manjša brezna je bila zelo žalostna in vredna največje kritike brezumnih storilcev.
V bodoče si želimo manj odpadkov v naravi in več spoštovanja do nje. Menimo, da je ta čistilna akcija velik korak za lepšo in bolj čisto naravo. Upamo pa , da bo v bodoče ob podobnih akcijah stanje v naravi bistveno boljše.

Za PD Ložno Sv. Florijan
Colnerič Jožef