24.04.2010 - Pohod na Menino planino

Planinsko društvo Ložno Sveti Florijan je pohodniško sezono odprlo 24. 4. 2010 s planinskim pohodom na Menino planino (1508 m).Pohod se je odvijal iz smeri Gornjega Grada, mimo cerkve svetega Florjana preko Ovčje planine na vrh Vivodnik.
Za pravo planinsko doživetje je bilo resnično poskrbljeno. Narava nam je podarila vse najlepše: lepo, sončno vreme, prisojno stran planine je odela v vijolično-bel nadih žafranov in teloha, na osojni strani so nas čakale še dokaj globoke zaplate snega. Predsednik društva in vodnik Jožef Colnerič pa ni le skrbno pripravil in vodil pohod sam, ampak je poskrbel še za izredno zanimiv dodatek, saj smo si v Gornjem Gradu ogledali zelo bogat etnološki muzej.

Oglejte si spletno stran društva, kjer lahko najdete tudi vse informacije o nadaljnjih aktivnostih PD Ložno Sveti Florijan.