VABILO ZA POHOD NA GOLICO, 26. 5. 2018

VABI

v soboto, 26. maja 2018.

Planinsko društvo LOŽNO vabi člane, mlade planince, starše, pohodnike na Golico.

ODHOD: S parkirišča pri KULTURNEM CENTRU ROGAŠKA SLATINA, ob 5. 30. Peljali se bomo mimo Ljubljane, Jesenic do Javorniškega Rovta. Od tam se bomo peš podali na Golico.

TURA: Začetek ture bo v Javorniškem Rovtu, pri planinskem domu PRISTAVA.

Javorniški Rovt - sedlo Kočna - sedlo Suha - Koča na Golici –Planina pod Golico. Med hojo po grebenu bomo imeli lep razgled po avstrijskih gorah in Julijskih Alpah. Višinske razlike je 600 metrov. Zmerne hoje bo 4 do 5 ur.

Za tiste z malo več kondicije: Javorniški Rovt - sedlo Kočna - sedlo Suha – Golica (1835m) - Koča na Golici – Planina pod Golico. Grebenski del ture ponuja lep razgled proti avstrijskim vršacem.

Višinske razlike 860 metrov. Hoje v eno smer bo cca  3, 5 ur.

Ob poti pričakujemo množico ključavnic (narcis) in ostalega cvetja, ki nam bo bogato poplačalo vloženi trud.

Pozor za imetnike knjižice SPP: Tu poteka SLOVENSKA PLANINSKA POT, tako si boste lahko dodali še ta žig.

POVRATEK: V Rogaško Slatino se bomo vrnili v večernih urah, predvidoma okoli 21. ure.

OPREMA: Planinski čevlji, nahrbtnik, rezervna majica, priporočljiva je tudi pelerina in seveda vse ostalo, kar obvezno sodi v nahrbtnik. Priporočamo pohodne palice.

HRANA:Hrana iz nahrbtnika. Hrano in pijačo bo moč kupiti v Koči pod Golico.

CENA: Odvisno od števila prijavljenih in načina prevoza (okrog 15 evrov na osebo).

PRIJAVE: Doroteja Čebular na telefonsko številko 040 296 032,

VODENJE:Pohod bomo vodili vodniki PZS, vodja pohoda Doroteja Čebular.

PLANINSKI POZDRAV IN NASVIDENJE NA GOLICI POJDIMO SKUPAJ VARNO V GORE.

Razpis pripravila Doroteja Čebular

vabilo za pohod po Levstikovi poti, 11.11.2017

VABI NA POHOD

31. popotovanje po Levstikovi poti

OD LITIJE DO ČATEŽA

V SOBOTO, 11. novembra 2017

ZBORNO MESTO

V soboto, 11. novembra 2017, ob 5.30 uri pri trgovini Cerovec,oz. na Frštaju.

OPIS POTI

Pričetek pohoda bo iz Litije ali ob Kulturnem domu v Šmartnem pri Litiji med 6 in 9 uro. Pohod bo potekal po Levstikovi označeni poti in krajevnimi zanimivostmi. Kontrolnih točk za spominske žige na poti tudi letos ne bo. Prvi žig prejmete le ob prijavi na startu, na cilju na Čatežu pa le spominski žig, kdor ga bo želel (ni obvezen), kjer bo postavljen info pult za urejanje administrativnih zadev (urejanje dnevnikov) in izročanje priznanj in značk. Zaključna prireditev bo na cilju na Čatežu, predvidoma ob 13. uri. Prijavnina je 6 eur + 4 eur avtobusni prevoz do parkirišča. Vsak udeleženec ob registraciji prejme dnevnik za potrjevanje udeležb na pohodih (če ga že imate, ga prinesite s seboj na prireditev), ovratni trak z obeskom za ključe in mobilni telefon in novo revijo Levstikova pot. Na cilju jubilejniki prejmejo tudi priznanja in značke. Organizator popotovanja je zagotovil avtobusnega prevoznika z avtobusi, ki bodo na navedeni relaciji vozili med 11. in 17. uro. V konici bodite strpni, če boste morali nekoliko počakati na avtobus. Zadnje pohodnike odpeljemo med 17. in 18. uro.

ČAS HOJE

Dolžina poti je 21,5 km – krajša in 22 km- daljša pot. Čas hoje je 5-6 UR.

OPREMA

Primerna obutev in obleka ustrezna letnemu času.

HRANA IN PIJAČA

Hrana in pijača iz nahrbtnika in na postojankah ob poti.

TEŽAVNOST

Potrebna primerna fizična pripravljenost.

Moto letošnjega 31. popotovanja po Levstikovi poti:

Bodimo zadeti od svežega zraka in lepot narave, ne pa od alkohola.

PRIJAVE IN INFORMACIJE Prijave in informacije za boljšo organizacijo na tel. Št. 58 14 320 ali 040 339 012 Jožef Colnerič, ali na el. naslov , do PETKA 10. 11. 2017. Prevoz bo organiziran glede števila prijav.

Lep planinski pozdrav in varen korak, za PD Ložno Sv. Florijan, Jožef Colnerič, l.r.

Vabilo za pohod k sv. Ani, 24.7.2016

VABI
NA TRADICIONALNI ANIN POHOD
V NEDELJO,  24. 7. 2016, OB 8,30 URI.

Dne 24. 7. 2016, organiziramo planinski pohod k sv. Ani v Stoperce, kjer bomo počastili god sv. Ane.

Zborno mesto je na Ložnem pri mežnariji, ob 8.30 uri, točen naslov Strmec pri Sv. Florijanu 33. Opis poti Ložno – Kropec – Stari Grad – Sv. Ana in nazaj. Pot je nezahtevna, hrana in pijača iz nahrbtnika ali na stojnicah.

Povratek nazaj na Ložno ob 14.00 uri z družabnim srečanjem.

Lep planinski pozdrav in varen korak,                              za PD Ložno Sv. Florijan
Jožef Colnerič, l.r.

Pristopna izjava

Se tudi vi želite pridružiti našemu planinskemu društvu?

Prijavnica...